2023/2024

Recyklohry - sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Vypni telku zapni seba - Hlavnou myšlienkou kampane je aktívne prežiť voľný čas a uvedomiť si jeho hodnotu. Povzbuďte aj svojich spoluvedúcich, či známych, aby počas týždňa obmedzili zabehnuté pasívne konzumovanie voľného času.

Záložka do knihy spája školy- tvorba záložiek pre vybranú priateľkú školu.

Nebezpečný internet - tvorba projektov, plagátov, prezentácií na zadanú tému.

Kyberšikana - tvorba prezentácií.

Červené stužky - liga proti AIDS, tvorba plagátov na danú tému, rozdávanie červených stužiek, tvorba živého obrazu na danú tému

Ekostopa  - tento edukačný program je postavený na práci s internetovým kalkulátorom ekologickej stopy školy. Učiteľom poskytuje moderné vyučovacie metódy, námety pre projektové vyučovanie a využitie IKT vo vyučovacom procese. Žiakom sprostredkúva nové vedomosti pomocou hravých aktivít počas samotného vyučovacieho procesu.

Program sa realizuje v rámci projektu „Zlepšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany prírody a krajiny (vrátane NATURA 2000)“ a je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Ľudské práva - V dnešnom svete, všade okolo nás, sú ľudské práva denne porušované. Jednou z možností ako posilniť ľudské práva a ich dodržiavanie je cielená práca s mladými ľuďmi na túto tému prostredníctvom voľnočasových aktivít. Prostredníctvom zaujímavých aktivít môžeme inšpirovať mladých ľudí, s ktorými pracujeme, aby nekonali len sami za seba, ale aj v mene sveta naokolo. Môžeme ich tak pripraviť, aby sa stali akýmisi mini-vychovávateľmi a mini-aktivistami, ktorí si budú navzájom pomáhať pri obrane ľudských práv – dokonca aj v prípadoch, keď sa ich to netýka osobne.

Európa v škole - Európa v škole je medzinárodný projekt spojený so súťažou, určený je deťom a mládeži vo veku 6 – 19 rokov. Projekt je organizovaný v 36 krajinách Európy pod záštitou medzinárodných organizácií.

Projekt Európa v škole je nástrojom proeurópskej výchovy a implementácie európskej dimenzie do procesu vzdelávania a výchovy k občianstvu.

Nech sa nám netúlajú - Cieľom tohto programu  je poskytovať financiena realizáciu projektov zameraných na vytvorenie   a rozvoj voľnočasových aktivít školopovinných detí, poskytovať deťom alternatívu trávenia voľného času so zameraním na podporu pohybových aktivít  v zdravom prostredí hlavne u detí a mládeže, ako aj na kultúrnu a umeleckú oblasť prostredníctvom navrhnutých aktivít ich motivovať k  aktívnemu využívaniu voľného času.

Vráťme knihy do škôl - projekt Vráťme knihy do škôl je zameraný na podporu čítania a vytvárania pozitívneho vzťahu ku knihám medzi žiakmi. Máme ambíciu, aby sa všetci žiaci a študenti na Slovensku spojili prostredníctvom knihy.

Zber batérií - zber opotrebovaných batérií.

Pangea

Vybraté z www.pangea-sutaz.sk

„Hlavným cieľom Pangea olympiády je, aby sa jej zúčastnili všetci žiaci a prelomili tak odpor či strach voči matematike a precvičili svoje logické myslenie. Olympiáda Pangea je anonymná a úplne zadarmo! Prosíme pedagógov, aby nevyberali len matematicky zdatných žiakov.“

Osmijanko - celoslovenská čitateľská súťaž ČÍTAME S OSMIJANKOM.