RECYKLOHRY

Recyklohry

O projekte

Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý si kladie za cieľ systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie vyradených elektrozariadení do výučby v školských zariadeniach na Slovensku tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie. Zapojené školy dostali červenú zbernú nádobu do ktorej majú možnosť žiaci a ich známi bezpečne odovzdať elektrozariadenia. Žiaci vďaka umiestneniu špeciálnych nádob priamo v školách získajú praktickú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a škola body, ktoré môže vymeniť za zaujímavé odmeny.

Naša škola je do projektu zapojená od roku 2013 a červená, zelená zberná nádoba a zberná  nádoba na tonery sú umiestnené pri dverách zborovne školy .

Video recyklohry: